Bestsellery, Jak mówić żeby dzieci nas słuchały

Miłość i wiedza wyrażane w rozsądny sposób

Nie ma rodziców idealnych, choć wielu dorosłym trudno zaakceptować ten fakt. Warto go jednak przyjąć do świadomości, ponieważ takie stwierdzenie pomaga zdjąć ogromny ciężar z ramion opiekuna małego dziecka. Brak ideału nie oznacza, że nie trzeba się starać. Jak najbardziej trzeba. Jednym z rozsądnych sposobów na nomen omen rozsądniejsze rodzicielstwo pozostaje opieranie się na wiedzy i doświadczeniu innych. Świetnym źródłem praktycznych porad pozostają chociażby poradniki. Do grona takich pozycji należy książka Jak mówić żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły. Autorki Adele Faber i Elaine Mazlish oparły się na własnej praktyce rodzicielskiej. I stworzyły opracowanie, z którego może skorzystać każdy zaangażowany rodzic.

Rodzicem być

Bycie rodzicem to coś zupełnie innego niż obserwowanie innych opiekunów z boku. Jeżeli ktoś nie ma potomstwa, niemal wszystko wydaje mu się błahostką. Zmienia się to dopiero w momencie pojawienia się własnego dziecka. Nagle o wiele łatwiej przychodzi zrozumienie innych rodziców. Ich problemy nie są już tak wymyślone czy wyolbrzymione. Adele Faber i Elaine Mazlish nie udają, że pozjadały wszystkie przysłowiowe rozumy. Przeciwnie, odważnie przyznają się do swoich błędów, dzięki czemu ich książkę czyta się przyjemniej. Nie jak wykład nauczyciela, ale bardziej przypomina to rozmowę z przyjaciółkami. Szybko okazuje się, że autorki Jak mówić żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły mają:

  • takie same problemy jak większość rodziców,
  • odwagę szukać pomocy w różnych miejscach,
  • nie oceniają, za to chętnie dzielą się zdobytą wiedzą oraz doświadczeniem.

Bycie rodzicem to jedno z większych i najważniejszych wyzwań w życiu. W próbach sprostania codziennym obowiązkom nie opłaca się odrzucać porad innych osób. Nie ze wszystkimi trzeba się zgadzać, ale warto przynajmniej poznać różne punkty widzenia.

Książka dopasowana do potrzeb polskiego czytelnika

W przeciwieństwie do wielu innych poradników, przy powstawaniu książki Jak mówić żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły pomagali także polscy czytelnicy. Dlaczego to ważne? Otóż w zależności od szerokości geograficznej oraz mentalności typowej konkretnemu społeczeństwo bycie rodzicem wygląda nieco inaczej. Tym istotniejsze jest branie pod uwagę detali i wsłuchanie się w potrzeby opiekunów, żyjących w konkretnych realiach. Pozwala to poznać nieco inną perspektywę, a przez to nauczyć się jeszcze więcej. O byciu rodzicem i o własnych dzieciach.

Ludzie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com