Bestsellery, Harry Potter. Pakiet 7 książek

Harry Potter. Pakiet 7 książek

Harry Potter. Pakiet 7 książek autorstwa J.K. Rowling to prawdziwy światowy bestseller, a młodego czarodzieja i dwójkę jego wiernych przyjaciół zna praktycznie każdy. Oryginalna, tętniąca życiem historia pełna magii błyskawicznie przywróciła fantastykę do łask i po dziś dzień zrzesza tysiące fanów zamieszkujących rozmaite zakątki globu. Autorka spisała aż siedem części dotyczących niezapomnianych przygód Harry’ego, przy czym każdy z kolejnych tomów stopniowo nabierał coraz wyraźniejszej głębi i powagi, jednocześnie dojrzewając wraz z czytelnikiem. To, podobnie jak szereg wykorzystanych na łamach serii nietuzinkowych pomysłów, oraz przemyślana, układająca się w spójną całość fabuła, czyni opowieść o dzielnym chłopcu niezaprzeczalnie wyjątkową. Poszczególne tomy połyka się dosłownie żywcem, dlatego doskonałym pomysłem jest strategiczne zakupienie kompletu siedmiu książek.

Czarodziejskie losy

Choć na łamach serii śledzimy życie Harry’ego aż do pierwszych lat wczesnej dojrzałości, poznajemy go jako maleńkie, osierocone dziecko. Harry, wybraniec, który cudem uniknął śmierci z rąk najgroźniejszego czarnoksiężnika wszech czasów, Lorda Voldemorta, trafia pod opiekę spokrewnionej z jego matką rodziny, gdzie boryka się z ciągłym wykluczeniem i wyraźną, okazywaną przy każdej nadarzającej się okazji niechęcią. Tak zaczyna się porywająca historia wybranego przez los chłopca naznaczonego charakterystyczną blizną. Wkrótce otrzymujące on szansę na naukę w ekskluzywnej, zarezerwowanej wyłącznie dla czarodziejów Szkole Magii i Czarodziejstwa, jaką jest Hogwart. A to dopiero początek! Przez kolejne tomów siedem czytelnik dostaje możliwość śledzenia szalonych dziejów nierozłącznego tria: Harry’ego i jego przyjaciół, Hermiony Granger i Rona Weasley’a. Hogwart to miejsce wyjątkowe, będące tak naprawdę jedynie tłem dla zapierających dech w piersi, często niebezpiecznych, przygód młodego czarodzieja o lekko detektywistycznym charakterze.

Światowy bestseller

Książkowa droga Harry’ego do sukcesu nie należała do najprostszych. Podobnie trudna była podróż od powstania powieści do księgarskich półek. Autorka, J.K. Rowling, przed napisaniem pierwszej części z serii o młodym czarodzieju borykała się z problemami natury osobistej i trudną sytuacją rodzinną. Na pomysł wpadła podczas podróży pociągiem i przyznaje, że większość fabuły obmyśliła już przed dotarciem do celu. Wysiłek opłacił się, obecnie Harry należy do elitarnego grona najbardziej rozpoznawalnych postaci pop kultury, a jego przygody doczekały się ośmiu filmowych adaptacji. Tak ogromny sukces J.K. Rowling z pewnością zawdzięcza w dużej mierze swej wyjątkowej wyobraźni, z której pomocą tak szczegółowo zaplanowała magiczny, wciągający czytelnika bez reszty świat pełen zdumiewających kreatur i zaklęć.

Ludzie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com